Systemy Basenowe

Systemy Basenowe – AQUAROL

AQUAROL to produkt firmy Building Plastics, który zabezpiecza Twój basen w niezawodny sposób.

Zalety rolet i profili basenowych

Oszczędność pieniędzy

Dzięki użytkowaniu pokrywy AQUAROL można zaoszczędzić nawet 85% kosztów utrzymania basenu.

Używając rolowanej pokrywy basenowej AQUAROL, oszczędności widoczne są na wielu płaszczyznach. Woda w basenie nie traci tak szybko temperatury (szczególnie podczas nocy). Pokrywa AQUAROL radykalnie zmniejsza parowanie wody, co pozwala oszczędzić tysiące litrów rocznie. Natomiast w basenach krytych pokrywa AQUAROL, obniżając parowanie, pozwala zmniejszyć nakłady na ogrzewanie i osuszanie budynku basenu. Zyskuje się również na tym, iż nie ma potrzeby użytkowania dużej ilości środków czyszczących. Dodatkowo, jeśli Wasz wybór padnie na profile solarne (transparentne profile z czarną ścianką), szybko ogrzeją one wodę w basenie i to całkiem za darmo. Nasze systemy basenowe takie jak omawiana pokrywa to nieoceniona wygoda, która pozwoli oszczędzić przede wszystkim cenny czas.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Posiadanie basenu to komfort i wygoda. Jest to miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi, miejsce gdzie bawiąc się można miło spędzić czas. Jednak basen może być również miejscem niebezpiecznym. Podczas nieobecności osoby dorosłej, dzieci lub zwierzęta domowe mogą wpaść do wody ze wszystkimi możliwymi konsekwencjami tego faktu. Używając pokrywy basenowej AQUAROL można wyeliminować tego typu zagrożenia, ponieważ może po niej chodzić nawet osoba dorosła. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż pokrywa AQUAROL spełnia najbardziej restrykcyjne, francuskie normy NF.

Czystość

Kwestia bezpieczeństwa jest bardzo istotna, lecz jest coś jeszcze… W okresie jesiennym i wiosennym, pokrywa chroni basen przed brudem oraz liśćmi, a co za tym idzie – AQUAROL obniża koszty utrzymania czystości. Kiedy zatem nadejdzie okres letni, czas przygotowania basenu do użytkowania jest znacznie krótszy.

Wygoda stosowania systemów basenowych

Pokrywa basenowa AQUAROL posiada również doskonałe właściwości izolacyjne, utrzymując temperaturę wody nocą. Jest to, oczywiście, bardzo wygodne i można dzięki temu zaoszczędzić aż 80% kosztów energii, gdyż nie ma potrzeby częstego ogrzewania wody basenowej. Poprzez światło słoneczne, profile solarne bardzo szybko nagrzewają wodę. Maleje również ilość glonów w wodzie. Jeśli basen znajduje się w domu, AQUAROL zmniejsza wilgotność powietrza, dzięki czemu chroni ściany przed glonami i grzybami.

Zobowiązania prawne

Zdarzało się sporo wypadków w basenach prywatnych. Dlatego Rząd Francuski jest pierwszym, który podjął odpowiednie działania. Każdy basen we Francji musi być wyposażony w certyfikowaną pokrywę basenową lub ogrodzenie. Ogrodzenie nie należy do najładniejszych rozwiązań, natomiast pokrywa basenowa AQUAROL oferuje bardzo estetyczny wygląd i oferuje użytkownikom dodatkowe korzyści. AQUAROL to rolowany pancerz składający się z lekkich i mocnych profili plastikowych, odpornych na wybarwianie promieniami UV, wodoodpornych, czyli mających własną wyporność. Nie wymaga wysokich kosztów utrzymania i może być obsługiwany automatycznie przy użyciu specjalnych siłowników oraz sterowań. Decydując się na pokrywę AQUAROL można zapewnić bezpieczeństwo oraz cieszyć się bardzo estetycznie wyglądającym basenem.

Baseny wewnętrzne

Dzięki używaniu pokrywy basenowej AQUAROL w basenie wewnętrznym można zaoszczędzić na rożnych wydatkach. Systemy grzewcze oraz antywilgotnościowe będą zużywały znacznie mniej energii, ponieważ z pokrywą basenową AQUAROL ilość pary wodnej w pomieszczeniu znacznie się zmniejsza. Można więc zaoszczędzić na kosztach zakupu słabszej jednostki grzewczej, na kosztach energii elektrycznej potrzebnej na ich funkcjonowanie oraz ograniczyć straty ciepła w wyniku działania urządzeń wentylacyjnych .

Baseny zewnętrzne

Użytkując pokrywy basenowe AQUAROL w basenie zewnętrznym oszczędza się na następujących kwestiach:

  • Dzięki użyciu pokrywy AQUAROL w nocy spadek temperatury wody w basenie będzie radykalnie zmniejszony, zatem nie będzie potrzeby podgrzewania wody do uzyskania pożądanej temperatury. Dodatkowo, przy zakupie pokrywy solarnej AQUAROL, podgrzanie wody basenowej nie będzie wymagało żadnych kosztów. Poprzez efekt cieplarniany, do którego dochodzi dzięki promieniom słonecznym, temperatura wody w basenie będzie wzrastać od 4° C do nawet 8° C.
  • Używając pokrywy basenowe AQUAROL mniejsza ilość wody będzie parowała, dzięki czemu mniej wody zużyjemy w celu osiągnięcia wymaganego poziomu w basenie. Można na tym zaoszczędzić do 10 tys. litrów rocznie.
    Woda będzie lepiej chroniona przed brudem i liśćmi. Ochrona ta umożliwia zmniejszenie ilość potrzebnych środków czyszczących, a basen nie będzie wymagał zbyt częstego czyszczenia.
  • Roleta AQUAROL jest większa od powszechnych rolet basenowych. Nie tylko prezentuje się znacznie ładniej, lecz również lepiej izoluje. Im więcej powietrza będzie znajdować się pod roletą, tym lepsza będzie izolacja i więcej będziemy w stanie zaoszczędzić.

Produkty:

Podwodne:

Podwodny – pod powierzchnią

Ten system AQUAROL może być napędzany na dwa sposoby. Przy użyciu silnika elektrycznego podwodnego zamontowanego tuż pod powierzchnią wody lub silnika zewnętrznego, który jest montowany w oddzielnym pomieszczeniu obok basenu. Pokrywa chroniąca jest obita drewnem lub innym materiałem podobnym. Jeśli nie posiada się pomieszczenia zasilania pokrywy, możliwe jest zbudowanie ściany działowej z pleksi. Konstruktor basenu doradzi ewentualne dopasowanie odpowiednich rozwiązań.

Podwodny – na dnie

Mechanizm napędzający jest umieszczany na dnie basenu. Ten sposób montażu wykorzystywany jest głównie w istniejących już basenach lub gdy przestrzeń basenu jest ograniczona ze względu na powierzchnie albo konstrukcje. Mechanizm rolety jest zabudowany panelami PVC, dzięki czemu jest niewidoczny.

Zewnętrzne:

Obudowa zewnętrzna

Obok podwodnych systemów obsługi pokrywy, AQUAROL posiada rozwiązania dla zewnętrznych systemów obsługi. Sposób montażu jest bardzo prosty i nie wymaga dużych zmian.

Aby ukryć i zabezpieczyć mechanizm rolety, na brzegu basenu montowana jest skrzynia, najczęściej z drewna egzotycznego. Wygląd takiej obudowy znacznie poprawia estetykę konstrukcji. Dzięki prowadnicom, pokrywa jest zaciągana nad powierzchnią basenu, nie zmniejszając powierzchni basenu przeznaczonej do pływania. Cały pancerz AQUAROL wciągany i rozwijany jest za pomocą siłownika zamontowanego w wale nawojowym.

Zewnętrzne kolumny prowadzące

Ten sposób zakrywania basenu jest bardzo tani i łatwy w użyciu. Cały system jest noszony przez dwie kolumny prowadzące ze stali nierdzewnej, które mogą zostać pomalowane na dowolny kolor na życzenie klienta, dla uzyskania estetycznego wyglądu. System ten dostępny jest w automatycznej lub manualnej wersji. Daje to możliwość zakrycia basenu systemem wysokiej jakości przy minimalnych nakładach finansowych.

Akcesoria

Motor rurowy (pod wodą)

Podwodny silnik rurowy jest zasilany prądem o bezpiecznym napięciu 24 V, zamknięty w rurze o średnicy 150 mm. Silnik jest sterowany przez wysokiej jakości centralę sterującą, którą można bez problemu zaprogramować wg własnych potrzeb. Cały proces jest w prosty sposób wyjaśniony na ekranie LCD. Jedna centrala sterująca wystarczy do obsługi wszystkich opcji. Pokrywa AQUAROL jest standardowo kontrolowana przełącznikiem. Możliwe jest również sterowanie za pomocą pilota.

Silnik rurowy (zewnętrzny)

Zewnętrzny silnik rurowy osadzony jest w rurze o średnicy 150 mm. Połączenie kabli z centralą sterującą jest niezwykle łatwe. Sterowanie realizowane jest za pomocą przełącznika, lecz można zastosować bezprzewodowy pilot.

Ściana działowa

Jeśli brakuje oddzielnej przestrzeni dla rolety, można postawić ścianę działową. Jest to konstrukcja ze stali nierdzewnej. Ściana działowa jest zrobiona z pleksi, dostępna we wszystkich kolorach i bardzo prosta w montażu.

Paski kół

Jeśli pokrywa basenowa zsunie się lub krzywo będzie się rozwijać, może zostać naprowadzona poprzez paski kołowe. Zapewniają one właściwy kierunek wysunięcia i napięcia rolety bez uszkodzeń materiałów. Zalecamy montaż paska co 70 cm.

Profile basenowe

Kolory standardowe

W naszej ofercie podstawowej znajdują się rożne kolory standardowe, w których dostępne są profile basenowe. Dzięki temu kolorystykę można dobrać tak, aby klient mógł dostosować wygląd pokrywy basenowej do estetyki miejsca, w którym się znajduje.

Oferujemy następujące kolory:

  • biały
  • szary jasny
  • szary ciemny (nie zalecamy stosowania w ciepłych krajach)
  • waniliowy
  • lazurowy

Przy zastosowaniu profili w ww. kolorach kondensacja jest niewidoczna.

Pokrywy basenowe transparentne lub solarne

Obok standardowych kolorów oferujemy również profile transparentne. Stosuje się je głównie w basenach wewnętrznych, aby widoczne było dno oraz oświetlenie basenu. Jeśli wybór padnie na rolety solarne z transparentną powierzchnią i czarnymi bokami, promienie słoneczne wpadają przez górną część rolety, podgrzewając dno. W ten sposób powstaje efekt cieplarniany, który ogrzewa basen za darmo. Należy zwrócić uwagę, że przy użyciu takich pokryw, system filtrowania wody musi nieprzerwanie działać jeśli zajdzie słonce. Jest to potrzebne do oddzielenia ciepła górnej części powierzchni wody całego basenu, jak i do powstrzymania ogrzania oraz deformacji dna basenu.

Rolety basenowe

Głównym zadaniem rolet basenowych jest ochrona przed przedostaniem się do jego wnętrza niechcianych przedmiotów, izolacja termiczna, ochrona przed parowaniem wody. Rolety basenowe mogą być stosowane w basenach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Każda roleta basenowa oferowana przez nas jest produktem wysokiej klasy, spełniającą normy i oczekiwania klientów. Wyżej wymienione zalety, zastosowanie oraz możliwości rolowanych pokryw basenowych i akcesoriów sprawdzą się w każdych warunkach.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na oficjalną stronę systemu AQUAROL